Батькам



Корисні поради та статті для батьків.







ТЕМНИЙ БІК ІНТЕРНЕТУ: СМЕРТЕЛЬНІ ІГРИ, В ЯКІ ГРАЮТЬ ДІТИ


Для сучасних підлітків комп’ютер та інтернет уже стали обов’язковими, замінивши багато речей, які для їхніх батьків були невід’ємними складовими життя. Бібліотека, кінозал, ігрова кімната, зв’язок з друзями через соцмережі — все це в одному місці. І перелік можна продовжувати. Зазвичай батьки, купуючи дитині дорогий гаджет, сподіваються, що основне, для чого його використовуватиме дитина, — навчання. І ще трішки — на розваги. Та рівень звикання до комп’ютера і залежності від нього нині, здається, перевершив усі допустимі норми. І вже хлопчики і дівчатка, блукаючи закутками інтернету, можуть інколи залишитись і без голови. Бо й загроз там таїться немало.
Соціальні мережі можуть стати причиною суїциду серед дітей
Серед подібних «груп смерті»: «Кити пливуть вгору», «Розбуди мене о 4:20», f57, f58, «Тихийдом», «Ріна», «Няпока», «Море китів», «50 днів до мого…», «Біжи або помри». В основному ці спільноти поширені у мережі «Вконтакте» і розраховані на підлітків. Адміністратори таких груп психологічно впливають на дітей, надсилають підліткам різні завдання, останнім з яких є акт суїциду, а для нагнітання атмосфери депресії та безвиході у підлітків вони використовують цілий маніпуляційний набір: потужні образи, гіпнотичні вірші, бляклі зображення і професійно нагнітають містицизм. Перші завдання можуть бути досить простими, наприклад, намалювати щось на тілі, зокрема, кита, певне слово або номер. Потім завдання стають все «кривавішими». Дітей, які відмовляються виконувати завдання, часто починають залякувати.
На що батькам варто звернути увагу
У свою чергу, батьки вже забили на сполох і почали ділитися у соцмережах порадами, на що варто зважити, щоб відвернути трагедію.
Зокрема, необхідно простежити, чи висипається дитина, особливо, чи спить у ранкові години. Також повинні насторожити малюнки китів, метеликів та порізи на руках і ногах. Підозрілим є спілкування з друзями з використанням фраз «розбуди мене о 4:20», «я у грі» та переписка в різних месенджерах із незнайомими людьми, які дають дивні розпорядження.
Щоб зарадити трагедії
Варто перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах та групи, до яких вони входять. Перевіряти зміст спілкування в приватних чатах. Звертати увагу на коло спілкування дитини. Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
Обов’язково контролювати те, які фото та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини. Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини. А головне – побільше спілкуйтеся з вашим чадом.

 «Білий ведмідь» проти «Синього кита»: вмирати більше не треба
Гру «Білий ведмідь», яка стала повною альтернативою відомим «групам смерті», запустили студенти із Придністров’я. Розробники обіцяють 50 жорстких завдань, які допоможуть зробити світ кращим, а стосунки з родиною – теплішими. І жодних покарань і жодних смертей.

«Звісно ж, ви чули про гру «Синій кит», що звела з розуму сотні дітей. Ми вирішили створити щось зовсім протилежне. У цій грі Вам доведеться виконати 50 завдань. Розпочавши з найпростішого, «витерти пил удома» до «генерального прибирання». Жодних покарань за це не буде. Це залишиться на вашій совісті. Але якщо Ви маєте проблеми з батьками, впевнені, що, витримавши всі випробування, ви налагодите стосунки з усією родиною», — наголосили в описанні гри її розробники.

Шановні батьки, запитайте себе:
- Скільки часу в день я проводжу з дитиною?
- Скільки часу в день я розмовляю  з дитиною на теми, які цікавлять її?
- Чи знаю сферу інтересів своєї дитини і чи можу бути цікавим співрозмовником на ці теми?
- Чи знаю які здібності у моєї дитини і чи створюю сприятливі умови для їх розвитку?
- Чи знаю я, що хвилює мою дитину?
-Чи навчаю свою дитину як вирішувати життєві проблеми?
      
Навіть добротно одягнена, нагодована,  матеріально забезпечена, але позбавлена можливості  достатньо часу бути поруч та спілкуватися із батьками на теми, які цікавлять саме її, дитина почуває себе непотрібною, некоханою. А якщо й незадовольняється ще й потреба у спілкуванні з ровесниками, тоді підліток шукає задоволення цієї потреби у соцмережах, в яких на неї уже чатують різного характеру спокуси та загрози. Дорогі батьки, поки не пізно, припиніть шукати собі виправдання і задумайтеся, хто винен у тому, що комп’ютер став для дитини ріднішим за Вас?


Комментариев нет:

Отправить комментарий